Župa Kaštelir
svetih Kuzme i Damjana

Župa Labinci
svetog Ivana Krstitelja

U Labincima održana Svečana misa povodom Svetog Ivana, zaštitnika mjesta

U četvrtak , 24.lipnja 2021. Svečanom misom proslavljen je  dan zaštitnika mjesta Labinci, Sveti Ivan Krstitelj.
Tradicionalno, vjernici su svečanom misom i procesijom kroz mjesto započinjali slavlje, ali zbog epidemioloških mjera ove je godine procesija izostala.

Svečanoj misi prisustvovalo je osam svećenika među kojima i biskup u miru, monsignor Ivan Milovan. Na misi je bio i načelnik Đulijano Petrović sa svojim suradnicima te veliki broj mještana.  Svečanu misu predvodio je  monsignor  Ivan Milovan, biskup  u miru, kojem je svećenik Kaštelirske župe Želimir Bagavac zahvalio na lijepim riječima i dolasku.  Brojni mještani i njihovi gosti nakon misnog slavlja odazvali su se domjenku koji su ovom prilikom za vjernike priredili Zajednica Talijana Labinci i Općina Kašteli-Labinci.

U večernjim satima održati će se i prigodan kulturnoumjetnički program, muzika i druženje uz pridržavanje zadanih preporuka i mjera na rukometnom igralištu u Labincima.

Događanja i novosti