Župa Kaštelir
svetih Kuzme i Damjana

Župa Labinci
svetog Ivana Krstitelja

Križni put po kaštelirskim poljima

I ove godine, na 5. korizmenu nedjelju, Župa sv. Kuzme i Damjana iz Kaštelira organizirala je  tradicionalni Križni put po kaštelirskim poljima. Uz lijepo i ugodno vrijeme križnom putu se odazvao lijepi broj domaćih župljana uz prisustvo i ponekih vjernika susjednih župa. Posebno je bilo lijepo vidjeti mlade obitelji s djecom, zatim ovogodišnje prvopričesnike i buduće krizmanike sa svojim vjeroučiteljem. Za pobožnost je korišten križni put bl. Miroslava Bulešića, molilo se razmatrajući njegove poticajne duhovne misli i molitve. Na kraju, uz zahvalu dragom Bogu na  lijepom vremenu i svima koji su na bilo koji način sudjelovali, župnik je udijelio završni Božji blagoslov po zagovoru bl.Miroslava Bulešića uz želju da svima bude plodonosan korizmeni hod prema Uskrsu!

Događanja i novosti